B a t a w i a S.: Wstęp do nauki o przestępcy. Zagadnienie skłonności przestępczych. Warszawa: [nakładem] Wydawnictwa „Biblioteka Polska”, 1931.
Google Scholar
Dobre praktyki resocjalizacyjne w zakładach poprawczych. Red. M. B e r n a s i e w i c z, M. N o s z c z y k - B e r n a s i e w i c z. Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2018.
Google Scholar
F r a n k l V.E.: Człowiek w poszukiwaniu sensu. Przeł. A. W o l n i c k a. Warszawa: Wydawnictwo „Czarna Owca”, 2009.
Google Scholar
F r ą c k o w i a k P.: Kapitał resocjalizacyjny zakładu poprawczego. Kraków: Oficyna Wydawnicza „Impuls”, 2017.
Google Scholar
J o ś k o - O c h o j s k a J.: Dziedziczenie traumy. „Epigenetyczny list” do przyszłych pokoleń. W: Medyczne i społeczne aspekty traumy / Medical and Social of Trauma. Red. J. J o ś k o - O c h o j s k a. Katowice: Śląski Uniwersytet Medyczny, 2016.
Google Scholar
Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Dz.U. 2017, poz. 682.
Google Scholar
Ł a c i a k T.: Dziecko robotnicze na tle środowiska przemysłowo-wielkomiejskiego. „Chowanna” 1934, R. 5.
Google Scholar
M a c h e l A.: Więzienie jako instytucja karna i resocjalizacyjna. Gdańsk: Arche, 2003.
Google Scholar
M a c h e l H., C h ę c i ń s k a E.: Zmierzch kary pozbawienia wolności. Sens współczesnej kary uwięzienia. W: Psychologia penitencjarna. Red. M. C i o s e k, B. P a s t w a - W o j c i e c h o w s k a. Warszawa: PWN, 2016.
Google Scholar
M a t y s i a k - B ł a s z c z y k A.: Sytuacja życiowa kobiet pozbawionych wolności. Kraków: Oficyna Wydawnicza „Impuls”, 2010.
Google Scholar
M a t y s i a k - B ł a s z c z y k A.: Więzienne macierzyństwo. Studium socjopedagogiczne. Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM, 2016.
Google Scholar
M o g i l n i c k i A.: Dziecko i przestępstwo. Wyd. 2 uzup. Warszawa: Wydawnictwo M. Arcta, 1925.
Google Scholar
U r k e - N a c h a l n i k [właśc. I. F a r b a r o w i c z]: Życiorys własny przestępcy. Przedmowa S. B ł a c h o w s k i. Oprac. S. K o w a l s k i. Poznań: Towarzystwo Opieki nad Więźniem „Patronat”, 1933.
Google Scholar
O c h o j s k a D.: Wartości i aspiracje młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych. Praca licencjacka. Uniwersytet Śląski. Wydział Pedagogiki i Psychologii. Katowice. 2017. Maszynopis.
Google Scholar
Piosenki z Zakładu Karnego w Raciborzu i Zakładu Poprawczego w Białymstoku. Zbiory prywatne wychowanków i pedagogów. Resocjalizacja penitencjarna w kontekstach interdyscyplinarnych. Red. D. K o w a l c z y k, A. S z e c ó w k a, S. G r z e s i a k. Wrocław: Oficyna Wydawnicza Atut – Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe, 2015.
Google Scholar
R o d e D.: Psychologiczne uwarunkowania przemocy w rodzinie. Charakterystyka sprawców. Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2010.
Google Scholar
Rodzicielstwo w obliczu trudności i problemów życiowych oraz ich przezwyciężenie. Red. J. B r ą g i e l, B. G ó r n i c k a. Opole: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego, 2017.
Google Scholar
S a l t e r A.C.: Drapieżcy. Pedofile, gwałciciele i inni przestępcy seksualni. Kim są, jak działają i jak możemy chronić siebie i nasze dzieci. Przeł. A. J a n k o w s k i. Poznań: „Media Rodzina”, 2005.
Google Scholar
S z c z e p a n i k R.: Stawanie się recydywistą. Kariery instytucjonalne osób powracających do przestępczości. Łódź: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2015.
Google Scholar
S z r o b a r c z y k A.: Ojciec wychowanka zakładu poprawczego jako autorytet i wzór do naśladowania przez nieletniego. Praca magisterska. Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wydział Pedagogiki i Psychologii. Katowice. 2015. Maszynopis.
Google Scholar
U r k e - N a c h a l n i k [właśc. I. F a r b o r o w i c z]: Życiorys własny przestępcy. Przedmowa S. B ł a c h o w s k i. Oprac. S. K o w a l s k i. Poznań: Towarzystwo Opieki nad Więźniem „Patronat”, 1933.
Google Scholar
W a r a c h i m J.: Więzi rodzinne i opinia na temat rodziny generacyjnej byłych skazanych. Praca magisterska. Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wydział Pedagogiki i Psychologii. Katowice. 2017. Maszynopis.
Google Scholar
Z n a n i e c k i F.: Socjologia wychowania. T. 2. Warszawa: Książnica Atlas, 1930.
Google Scholar